Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jen zřídka má sequel lepší scénář než originál, ale ten náš je fantastický.“ tvrdí Will Smith,jeden z hlavních představitelů filmu Men in Black 2 , který vtrhl do našich kin s novým mottem Back in black, což se sice rýmuje, ale záruku neprokazuje. Spíše naopak. Když jsem zhruba před pěti lety viděl Men in black, docela jsem se bavil a kupodivu se i smál vtípkům Willa Smithe a Tommyho Lee Jonese.

Nebyly to žádné typu A praští B, B začne nadávat,přijde C a klepne se do hlavy paličkou na maso. Ne, tyhle fóry měly i svůj účel a pointu.
Pravda, většina jich byla vizuálních, ale stejně. A tak, když do naąich kin vtrhla dvojka (nebyl to žádný šok, alespoň ne pro mne a pro ty, kteří si na internetu stahují videa typu Comming soon), téměř okamžitě jsem vyrazil na zteč multiplexu Ster Century – Nový Smíchov a zakoupil si lístek s velkým očekáváním. A hle! smích se z mých úst nedostavil ani jednou za celý film! Tím zde nechci naznačit, že jsem podstoupil operaci hrudního koše a hlasivek, ale spíše to, že se tvůrcům tohoto snímku jaksi nepovedlo přijít s nějakou inovací. Ne že by se vtipy alespoň opakovaly v jiných souvislostech, oni tam ve skutečnosti ani nejsou. Spíše úsměvné, než k popukání, ale tak, že se budete nahlas smát na celé kino a na hlavy ostatních nešťastníků sypat nechtěně popcorn,taková tam opravdu není. Naopak-Popcorn budete na některých místech metat po fanoušcích MIB z nudy.
Tenhle film ZKRÁTKA promarnil svou šanci,protože NEMÁ téměř ŽÁDNOU zápletku!
Na začátku filmu přistane na naši planetu nějaká Serleena, nebo co, která na sebe okamžitě vezme podobu modelky a potom stráví nebohého úchyla z Istanbulu, kterého vám určitě přijde líto, ale smát se rozhodně nebudete. Ne snad kvůli dramatičnosti (a ne snad, že by tento film také nějakou měl), ale vtip „Chutnáš skvěle, děvče!“ a „Chramst!Ty taky.“ v tomto případě opravdu vtipně nepůsobí.Naopak,někdy okolo poloviny filmu už jsem měl v hlavě jasnou představu o svém zrecenzování (jedno z mála kladů,které tento film má). Ale pokračujme dále: Agent K (Will Smith) se vydá nejprve odčervovat metro, a zde si všimněte skvělého dabingu, prosím.
K vlétne okýnkem u dveří vagónu do metra a řve na lidi (anglicky): „Hey, people!Something is in electrical systém!“ a český překlad: „Hej!Lidi!Provádíme odčervování!“MIB 2
Ten překlad zůstal v tomto případě naštěstí jenom u titulek, neodvažuji se pomyslet, co by se stalo, kdyby zas někomu dali dabovat sci-fi (vzpomeňme namátkou například na poslední Hvězdné války).
Po vymazání paměti všech cestujících a řidiče se vydá agent K neutralizovat svého dalšího kolegu (jméno po mně nechtějte vědět) a hned potom dostane od šéfa MIB, který má mimochodem také jméno a já ho také nevím, za úkol obnovit agentské ego pošťáka Kevina …, no zkrátka bývalého a budoucího agenta J (Tommy Lee Jones, jak jinak). Společně potom sledujete přepadení budovy MIB, česky jako MvČ-to je taková perlička, spláchnutí se obou agentů, následnou odvetu a pokoření hlavního Slizáka Vetřelce. Film je ke konci ještě k tomu nejasný, nemá spád a tak se stane, že hlavní příšera Serleena s oběma agenty bojuje nejmíň tak třikrát. Ovšem několik vtipných scén by se našlo a všechny jsou konci. A ne jako ti skřítci, kteří v jedné nádražní skřínce spěchají na obrovský výprodej porna-veliký výběr!

Jste-li stejně jako já fanda MIB jako takového, budete rozhodně zklamání. Ani když od tohoto „snímku“ nebudete nic čekat, dorazí vás a vy si budete následující čtvrthodinu po filmu místo rozjímání (u některých filmů se touto otázkou zabývám třeba celé dny, než dospěji k finálnímu posudku) rozčíleně říkat „Co to sakra bylo?“ (i u tohoto filmu se budete touto otázkou zabývat celé dny, přestože finální posudek budete mít stejně jako já hotov ještě téměř před začátkem). A vzhledem ke kvalitě filmu vám bude připadat celá ta reklamní kampaň Back in Black! naprosto zbytečná. Krucinál, copak to nikdo neviděl? Copak si toho nikdo nevšiml.MIB 2
Asi ne. Ale no tak. Heslo „Back in black“ si schovejme pro příchod STAR WARS: epizody 3 pro temné rytíře řádu Jedi a k tomuto filmu si kupme opět popcorn, kolu a zábavný časopis. Nebo spíše knihu. Ale ne, časopis. Tento film vám totiž uletí, slovy jednoho nejmenovaného kritika „jako po banánové slupce“. Když jsem před filmem četl recenzi v Lidových novinách, byl jsem na onoho kritika velmi rozhořčen a nadával jsem. Hluboce se mu tedy omlouvám, protože měl výjimečně (zase) pravdu.
Tento film se totiž nehodí ani pro malé puberťáky a heslo „Chráníme vás před šmejdem v kinech“ by měli v prvé řadě uplatnit na sobě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

good

(masterx, 3. 12. 2008 9:37)

dobry